Tajemnice marketingu wirusowego

Stworzenie oryginalnej i skutecznej kampanii promocyjnej wbrew pozorom nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Agencje marketingowe cały czas prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na reklamy, jednak nie zawsze przynoszą one wymierne korzyści.

Promocja w sieci czyli marketing wirusowy

Sama nazwa czyli marketing wirusowy już dużo powinna nam wyjaśnić. Otóż jest to swoisty sposób działania promocji, który rozpowszechniany jest wśród użytkowników internetu jak wirus. Ludzie sami korzystają z różnych kanałów internetowej komunikacji, aby podzielić się linkiem do jakiegoś filmiku, artykułu czy reklamy. Jednocześnie do przekazywania takich wirusowych reklam służą także inne kanały jak na przykład telewizja czy radio.

Pomoc portali społecznościowych

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi służących to dzielenia się takimi materiałami reklamowymi są oczywiście szeroko rozumiane social media. Na przykład za pomocą platformy Facebook użytkownicy dzielą się między sobą linkami do różnych filmików, dzięki czemu zyskują one na popularności. Co więcej takie materiały reklamowe w postaci linków coraz częściej umieszczane są w różnych artykułach czy grafikach przez samych marketingowców.

Jak przygotować taki marketing wirusowy?

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy przygotować taki materiał, wrzucić go na stronę www i rozesłać do jak największej grupy odbiorców. Po umieszczeniu linku na swoim profilu społecznościowym możemy bez trudu przekazywać dalej.

Gdzie można natrafić na elementy marketingu wirusowego?

Najczęściej spotykane są one na portalach społecznościowych, e-mailach oraz w filmikach zamieszczanych na platformie YouTube.