Najnowsze trendy marketingowe – zakupy online

W ostatnim czasie widocznym trendem marketingowym okazują się być darmowe dostawy i zwroty w obrębie e-handlu. Rynek firm oferujących sprzedaż internetową z roku na rok jest coraz większy. Właśnie z tego względu konkurencja jest coraz większym zagrożeniem. Jak firmy mogą trafić do szerszego grona klientów? Jednym ze sposobów jest usprawnienie procesu sprzedaży.

Szybkość dostaw

Firmy powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, że dostawy przez firmy kurierskie mogą okazać się już niewystarczające. Idzie czas na nowe technologie w tym drony, automaty czy różnego rodzaju aplikacje.

Drony od Amazona

Nad wykorzystaniem samolotów bezzałogowych już od jakiegoś czasu pracuje amerykański koncern Amazon. W zapowiedziach przedsiębiorstwa pojawiają się informację o dostarczaniu przesyłek za pomocą dronów. Dotyczyłoby to paczek, których waga nie przekracza 2,3 kg.

Z podobnych usług planuje korzystać także firma Google, która w planach dostarczania przesyłek chce skorzystać z dronów napędzanych energią słoneczną. Bez wątpienia taki rodzaj dostarczania przesyłek jest innowacyjny w logistyce.

Paczkomaty

W Polsce ideę paczkomatów rozpropagowała firma Inpost. Te charakterystyczne żółte paczkomaty obecne są już w niemal 20 krajach na całym świecie, dzięki czemu stają się realnym wsparciem dla sklepów internetowych oraz ich klientów.