Marketing zintegrowany – poradnik

Wielu przedsiębiorców prowadzących swój biznes w internecie zastanawia się, gdzie szukać pomocy w działaniach marketingowych. Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad zrozumieniem pojęcia marketingu zintegrowanego.

Najprościej rzecz ujmując jest to połączenie strategii działań za pomocą różnych kanałów komunikacji. Celem tych procesów jest oczywiście zmniejszenie dystansu między konsumentem a marką. Dlatego wśród narzędzi marketingu zintegrowanego wymienia się między innymi rolę:

  • content marketingu

  • e-PRu

  • czy mediów społecznościowych

Najpopularniejsze narzędzia marketingu internetowego to między innymi:

Pozycjonowanie stron – celem tych działań jest osiągniecie możliwie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Wszystko za sprawą doboru odpowiednich słów kluczowych oraz optymalizacji.

E-mail marketing – celem tych działań jest utrzymanie relacji z klientami za pomocą poczty e-mail. Poza tym składa się a to także przygotowywanie bazy mailingowej oraz treści zachęcających klienta do skorzystania z danej oferty.

Copywriting – polega na tworzeniu tekstów związanych z tworzeniem reklamy. Dotyczy to między innymi przygotowywania tekstów na potrzeby danej witryny www oraz specjalistycznych artykułów zawierających między innymi słowa kluczowe.

Internet staje się dziś powszechnie stosowanych kanałem wzajemnej komunikacji z klientem. Jest platformą pomagającą przekazywać informacje oraz zdobywać nowych klientów.