Konkurs o tytuł Dobroczyńcy Roku

W tym roku rusza 20-ty jubileuszowy już konkurs Dobroczyńca Roku. Nominowane do tego konkursu są przede wszystkim firmy oraz korporacje, których celem jest dbanie o klientów oraz zaangażowanie się w zmienianie świata. Mowa tu między innymi o podejmowaniu różnego rodzaju inicjatyw społecznych na przykład na gruncie lokalnym.

Promocja firm

Konkurs ten ma na celu propagowanie rzetelnych przedsiębiorców, którzy oprócz prowadzenia własnego biznesu w pełni angażują się również w akcje społeczne. Co więcej zachęca także inne małe czy duże przedsiębiorstwa do podjęcia takiej odpowiedzialności.

Dlaczego takie firmy zyskują na popularności?

Otóż głównie z tego względu, że w Polsce firmy angażujące się w różne akcje i inicjatywy są odbierane bardzo pozytywnie przez obywateli. Zyskują w ten sposób w oczach klientów i wzbudzają zaufanie. Dzięki temu rosną także ich akcje marketingowe.

Kategorie konkursowe

Firmy w tego rocznej edycji konkursu mogły się zgłosić w tych kategoriach:

  1. Strategi społecznego zaangażowania

  2. Wolontariat pracowniczy

Natomiast organizacje zgłaszały inne firmy w kategorii:

  1. projekt społeczny

  2. zaangażowanie lokalne

  3. czy nowe technologie w społecznym zaangażowaniu

Udział w tego rodzaju konkursach z całą pewnością nadaje nobilitacji firmom, które nie ograniczają się jedynie do pomocy finansowej. Charakteryzują się bowiem szeroko rozumianym zaangażowaniem w projekty społeczne.