Jak budować wizerunek w internecie

Budowanie wizerunku w internecie to nic innej jak networking. Polega to na zdobywaniu kontaktów w sieci, dzięki którym umożliwiamy sobie między innymi rozwój kariery zawodowej oraz dostęp do wielu interesujących nas informacji.

Jak zdobywać nowe kontakty?

Systematyczne zdobywanie nowych kontaktów możliwe jest między innymi dzięki dostępności serwisów społecznościowych takich jak chociażby Facebook czy bardziej biznesowy Golden Line. Tworząc taką bazę kontaktów nie nastawiajmy się na ilość, ale raczej na jakość. Wśród znajomych powinniśmy zatem posiadać osoby, które faktycznie znamy osobiście lub przynajmniej wirtualnie.

Postaw na kreatywność i zaangażowanie

Wbrew pozorom nasza kreatywność w portalach społecznościowych powinna być jak najbardziej przemyślana. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że nasz profil na takim portalu zobaczą nie tylko nasi bliscy znajomi, ale także pracodawca czy partnerskie firmy. Im więcej przemyślanych i publikowanych z rozwagą wpisów tym lepiej kształtuje się nasz internetowy wizerunek.

Jak zbudować swój wizerunek w sieci?

Zarówno dla osób prywatnych jak i firm konieczne w budowaniu wizerunku jest zaangażowanie i czas. Niezastąpionym narzędziem okazuje się między innymi posiadanie własnej strony www, prowadzenie bloga, komentowanie artykułów czy właśnie posiadanie konta na portalu społecznościowym.