Architekci i dekoratorzy wnętrz – kogo wybrać?

 

Dość powszechnym zjawiskiem wśród ludzi jest mylenie zawodów, jakimi są dekorator i architekt wnętrz. Katowice pokazują, że wiele osób korzysta z usług ludzi o tych zawodach. Warto zajrzeć na stronę biura projektowego http://instagramal.com/pl/krakow-miasto-dla-projektanta-wnetrz/ i sprawdzić co wchodzi w zakres usług architektów wnętrz.

 

 

Mylenie tych trzech profesji to jak pomylenie architekta budowlanego z inżynierem budownictwa. Czyli jak widać różnica jest dość widoczna, ale po dogłębnym przyjrzeniu się. Czy w takim razie zajmują się architekci wnętrz? Do ich głównych zadań należy aranżacja pomieszczeń, mogą to być mieszkania, domy, biura, hotele czy salony, ponieważ są w stanie zaaranżować dosłownie wszystko. Kompetencje architekta wnętrz w Katowicach, ale i innych miastach, obejmują na pierwszym miejscu funkcje i konstrukcje pomieszczenia. Najważniejsza dla nich jest odpowiednia przestrzeń, ergonomiczne ustawienie mebli oraz wygoda mieszkańców, a wszystko opierają na możliwościach konstrukcyjnych budynków. Znają się na instalacjach i materiałach budowlanych.
Dekorator natomiast to osoba, która wchodzi już na gotowe i zajmuje się estetyką pomieszczenia, np. doborem odpowiednich mebli oraz kolorystyki, czyli inaczej niż architekt wnętrz. Katowice pokazują, że oba te zawody cieszą się dużym zainteresowaniem.